تاریخ انتشار : یکشنبه 24 بهمن 1400 - 18:18
59 بازدید
کد خبر : 194462

دانلود زیرنویس فیلم Kowloon Walled City 2021 – زیرنویس آبی

دانلود زیرنویس فیلم Kowloon Walled City 2021 – زیرنویس آبی

دانلود زیرنویس فیلم Kowloon Walled City 2021 شهر دیواری کولون یک منطقه محصور چینی بدون حکومت و پرجمعیت در محدوده شهر کولون، هنگ کنگ بریتانیا بود. این شهر که در اصل یک قلعه نظامی چینی بود، پس از اجاره سرزمین‌های جدید توسط چین در سال ۱۸۹۸ به بریتانیا تبدیل شد. جمعیت آن پس از اشغال

دانلود زیرنویس فیلم Kowloon Walled City 2021 شهر دیواری کولون یک منطقه محصور چینی بدون حکومت و پرجمعیت در محدوده شهر کولون، هنگ کنگ بریتانیا بود. این شهر که در اصل یک قلعه نظامی چینی بود، پس از اجاره سرزمین‌های جدید توسط چین در سال ۱۸۹۸ به بریتانیا تبدیل شد. جمعیت آن پس از اشغال هنگ‌کنگ توسط ژاپن در طول جنگ جهانی دوم به‌طور چشمگیری افزایش یافت. تا سال ۱۹۹۰، شهر محصور شده دارای ۵۰۰۰۰ نفر ساکن بود در محدوده ۲.۶ هکتاری (۶.۴ جریب) خود. از دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰، توسط سه گانه محلی کنترل می شد و نرخ بالایی از فحشا، قمار و سوء مصرف مواد داشت.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/kowloon-walled-city-2021/

Here's What Western Accounts of the Kowloon Walled City Don't Tell You |  ArchDaily

زیرنویس فیلم Kowloon Walled City 2021 در ژانویه ۱۹۸۷، دولت هنگ کنگ برنامه هایی را برای تخریب این شهر محصور اعلام کرد. پس از یک فرآیند دشوار تخلیه، و انتقال حاکمیت قانونی این منطقه از چین به بریتانیا، تخریب در مارس ۱۹۹۳ آغاز شد و در آوریل ۱۹۹۴ تکمیل شد. پارک شهر دیواری کولون در دسامبر ۱۹۹۵ افتتاح شد و منطقه شهر محصور سابق را اشغال می کند. . برخی از آثار تاریخی از شهر محصور شده از جمله ساختمان یمن و بقایای دروازه جنوبی آن در آنجا حفظ شده است.

The Strange Saga of Kowloon Walled City - Atlas Obscura

زیرنویس Kowloon Walled City 2021 تاریخچه شهر محصور شده را می توان به دوره سلسله سونگ (۹۶۰-۱۲۷۹) ردیابی کرد، زمانی که پایگاهی برای مدیریت تجارت نمک ایجاد شد. صدها سال پس از آن اتفاق کمی رخ داد، اگرچه ۳۰ نگهبان در آنجا در سال ۱۶۶۸ مستقر شدند. یک قلعه کوچک ساحلی در حدود سال ۱۸۱۰ پس از اینکه نیروهای چینی قلعه تونگ لونگ را رها کردند، تأسیس شد. در سال ۱۸۴۲، در زمان سلطنت دائوگوانگ امپراتور چینگ، جزیره هنگ کنگ با معاهده نانجینگ به بریتانیا واگذار شد. در نتیجه، مقامات چینگ نیاز به بهبود قلعه برای حکومت بر منطقه و بررسی نفوذ بیشتر بریتانیا احساس کردند. بهبودها، از جمله دیوار دفاعی مهیب، در سال ۱۸۴۷ تکمیل شد. شهر محصور شده توسط شورشیان در جریان شورش تایپینگ در سال ۱۸۵۴ تسخیر شد، قبل از اینکه چند هفته بعد بازپس گرفته شود. “خانه انجمن داپنگ” شهر محصور در حال حاضر بقایای پادگان لای انجوئه را تشکیل می دهد.

The Strange Saga of Kowloon Walled City - Atlas Obscura

کنوانسیون گسترش قلمرو هنگ کنگ در سال ۱۸۹۸ بخش‌های دیگری از هنگ کنگ (سرزمین‌های جدید) را به مدت ۹۹ سال به بریتانیا واگذار کرد، اما شهر محصور شده را که در آن زمان تقریباً ۷۰۰ نفر جمعیت داشت، مستثنی کرد. به چین اجازه داده شد به ادامه کار ادامه دهد. مقامات را تا زمانی که در دفاع از هنگ کنگ بریتانیا دخالتی نداشته باشند، در آنجا نگه دارند. سال بعد، فرماندار، سر هنری بلیک، مشکوک شد که نایب السلطنه کانتون از نیروها برای کمک به مقاومت در برابر ترتیبات جدید استفاده می کند. در ۱۴ آوریل ۱۸۹۹، نیروهای بریتانیایی به شهر محصور شده حمله کردند، اما متوجه شدند که سربازان نایب السلطنه رفته بودند و تنها ماندارین و ۱۵۰ ساکن را پشت سر گذاشتند. سلسله چینگ در سال ۱۹۱۲ به حکومت خود پایان داد و شهر محصور شده را به بریتانیا واگذار کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.